Blog

Park Biznesu - odpowiednie miejsce do prowadzenia firmy

1. Park Biznesu odpowiednie miejsceCzęsto w przypadku, gdy szukamy odpowiedniego miejsca do prowadzenia działalności administracyjno-biurowej, handlowo-usługowej czy magazynowej, decydujemy się na wynajem powierzchni w niezależnym segmencie, przeznaczonym tylko i wyłącznie dla pracowników naszej firmy. Istnieje jednak grupa ludzi, która chętniej wybiera biuro, lokal czy halę magazynową w miejscu, które skupia większą ilość różnych branż – mowa o Parkach Biznesu, oferujących cały wachlarz możliwości i otwierających różne drzwi do rozwoju firmy.

 

Park Biznesu – krótkie ABC

Parkiem Biznesu określamy miejsce, na terenie którego znajdziemy ofertę najmu większej ilości powierzchni komercyjnych takich, jak: biura, kompleksy biurowe, biura typu co-working, powierzchnie open space, sale konferencyjne, sale rekrutacyjne, hale produkcyjne, magazyny oraz inne lokale handlowo-usługowe. Najczęściej, w sercu takiego Parku znajduje się siedziba zarządcy, który dba o prawidłowe funkcjonowanie przestrzeni biznesowej na wynajem, a który dodatkowo współpracuje z całym zapleczem administracyjno-technicznym, oferującym wsparcie w bieżących kwestiach.

Wynajem powierzchni w Parku Biznesu – mocne strony

Niewątpliwie, najmocniejszą stroną oferty Parku Biznesu jest fakt, że daje nam niezliczoną ilość możliwości, zaczynając od wyboru wielkości wynajmowanej przestrzeni, poprzez podział i rozmieszczenie wewnątrz niej, a skończywszy na jej wyglądzie i wyposażeniu. Dla przykładu, wynajmując małe biuro dla dwóch pracowników, zawsze mamy możliwość zmiany powierzchni na większą, kiedy do naszej firmy dołącza szersze grono współpracowników. Park Biznesu oferuje wachlarz różnych możliwości i dostosowuje przestrzeń do indywidualnych potrzeb Klienta. Klient wynajmujący jakąś konkretną powierzchnię, np. halę magazynową, zawsze może skorzystać z opcji wynajmu sali konferencyjnej, na potrzeby przeszkolenia swoich pracowników lub biura na wyłączność, w przypadku ważnej rozmowy z kontrahentem.

Co istotne, na terenie Parku Biznesu istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z administracją i obsługą przebywającą na miejscu, w przypadku, kiedy potrzebna jest pomoc, czy w kwestiach codziennych, dotyczących prawidłowego funkcjonowania w wynajmowanej przestrzeni, czy w rozwiązywaniu innych spraw związanych z umową najmu, możliwościami dalszej współpracy. Idąc dalej, kiedy wynajmujemy powierzchnię w Parku Biznesu, mamy dostęp do firm, które są przedstawicielami różnych branż – tym samym, taka różnorodność pozwala nam na wymianę towarów i usług, pomoc w ważnych dla naszego biznesu kwestiach (np. firma spedycyjna wynajmująca biuro na terenie Parku Biznesu może skorzystać z usług biura rachunkowego, które ma siedzibę w tym samym miejscu; spółka produkująca jakiś konkretny produkt potrzebuje samochodu do transportu towaru – może skorzystać z usług firmy z sąsiedztwa; właściciel sklepu internetowego ma problem z nieuczciwym kontrahentem i potrzebuje porady prawnej – może udać się do kancelarii adwokackiej znajdującej się w tym samym budynku).

 

Wynajem powierzchni w Parku Biznesu - podsumowanie

W słowach podsumowania, wybór Parku Biznesu na miejsce do prowadzenia firmy jest idealną opcją dla osób poszukujących powierzchni komercyjnej na wynajem. Dzięki pracy w sąsiedztwie przedstawicieli różnych branż nie ograniczamy się do własnych pracowników i wąskiego zakresu działalności, ale otwieramy się na szersze perspektywy, nowe pomysły, poszerzamy kontakty i z bliskiej odległości możemy zaobserwować sytuację na rynku gospodarczym, którego jesteśmy częścią.

Nasz strona korzysta z Cookies, dostęp i/lub ich przechowywanie możesz ustawić w przeglądarce.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
                                                                                                                                              © 2005-2015 Ballyvesey Holdings Polska Sp. z o. o.                                                              Projekt i wykonanie: SEMkonsultant.PL