Blog

Biuro jako drugi dom – tworzenie przestrzeni przyjaznej do pracy

1. Biuro jako drugi domW pracy spędzamy coraz więcej czasu – przez większą część dnia przebywamy nie we własnym domu, ale w miejscu pracy, którym najczęściej jest pomieszczenie biurowe. Niezależnie, czy jesteśmy właścicielami firm, dyrektorami, księgowymi, czy pracownikami administracyjnymi, biuro staje się dla nas drugim domem, który tak samo, jak ten pierwszy, powinien spełniać pewne kryteria, aby wykonywana praca była efektywna, a nasze samopoczucie jak najlepsze. W poniższym artykule skupimy się na punktach, które sprawiają, że biuro traktowane jest jak nasz drugi dom.

Domowa atmosfera

Tworzenie domowej, rodzinnej atmosfery w przestrzeni biurowej buduje przyjazne relacje z Klientem, które są fundamentem dobrej komunikacji i owocnej współpracy. W codziennej rzeczywistości biurowej warto znaleźć czas na wysłuchanie opinii Klienta, odpowiadanie na jego uwagi, potrzeby i tak, jak w domu, w przestrzeni biurowej powinien być czas na pracę i czas na odpoczynek, oderwanie od spraw służbowych – dlatego ważne jest organizowanie spotkań integracyjnych, okolicznościowych, dni otwartych, ale też zwykłe, codzienne rozmowy.

Jasne warunki umowy

Stworzenie prostej umowy, której warunki są jasne, dostosowane do oczekiwań i potrzeb obydwu Stron – Wynajmującego i Najemcy, jest kolejną cegiełką potrzebną do budowy drugiego domu, jakim jest biuro. Konsekwencja w przestrzeganiu punktów umowy, ogólno przyjętych zasad współżycia społecznego sprawia, że Wynajmujący jawi się jako osoba rzetelna i godna zaufania w biznesie.

Bezpieczeństwo

Każdy z nas doskonale wie, jak ważne w domu jest bezpieczeństwo – tak samo w przestrzeni biurowej kwestia bezpieczeństwa jest punktem nadrzędnym. System alarmowy w przestrzeni biurowej, chroniący Najemcę i jego mienie, ochrona fizyczna dbająca o porządek, kamery monitoringu dające podgląd wydarzeń w miejscu pracy – to wszystko buduje poczucie bezpieczeństwa.

Dostęp 24/7

W czasach dużej mobilności, swobodnego podejścia do godzin pracy, ważne jest, aby przestrzeń biurowa była dostępna dla Najemcy w dowolnym, wybranym i dogodnym dla Niego czasie. Z tego powodu możliwość korzystania z wynajmowanego biura o każdej porze dnia i nocy, w dowolnym dniu tygodnia jest niewątpliwie nieodzownym elementem wskazującym na fakt, że biuro jest naszym drugim domem.

Dbanie o stan techniczny i czystość

Dbanie o stan techniczny pomieszczeń, wykonywanie bieżących napraw, konserwacja, reagowanie na bieżące problemy, sprzątanie, dbanie o tereny zielone wokół biurowca, odśnieżanie parkingów w okresie zimowym to działania sprawiające, że czujemy się w wynajmowanym biurze jak w domu. Dodatkowo, przebywanie w czystych, zadbanych przestrzeniach buduje doskonałe warunki do wykonywania pracy i ma wpływ na jej pozytywne efekty.

Biuro jako drugi dom

Do przestrzeni biurowej warto wprowadzić zasady, jakimi kierujemy się w domu, w codziennym życiu. Domowa, ciepła atmosfera, jasne warunki umowy, bezpieczeństwo, dostęp 24/7, dbanie o stan techniczny i czystość pomieszczeń to poszczególne cegiełki, które służą budowie biura jako naszego drugiego domu, a w relacji Wynajmującego i Najemcy – owocnej współpracy z korzyścią dla obydwu Stron.

Nasz strona korzysta z Cookies, dostęp i/lub ich przechowywanie możesz ustawić w przeglądarce.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
                                                                                                                                              © 2005-2015 Ballyvesey Holdings Polska Sp. z o. o.                                                              Projekt i wykonanie: SEMkonsultant.PL